جنگ نااعلام شده‌ی پاکستان، اعلام شد

0 417

نخست وزیر پاکستان بلاخره با زبانت خود تایید کرد که مهاجمان حمله انتحاری چهارراهی زنبق کابل از پاکستان وارد افغانستان شده بودند.
شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان گفت که این مهاجمان در ماه می سال جاری از پاکستان وارد افغانستان شدند؛ با یک موتر از خط دیورند گذشتند و یک شب را نیز در یکی از سفارت‌خانه‌ها سر کردند.

او این مطالب را در مصاحبه‌اش را روزنامه‌ی فایننشیل تایمز گفته است، گرچه او تلویحا تاکید کرده که تروریستان از افغانستان وارد پاکستان می‌شوند؛ اما تاریخچه‌ی فعالیت این گروه خون خوار نشان می‌دهد که در کجا ریشه دارد و از کجا ظهور کرده است. بناء تمام صحبت‌های عباسی مهر تایید بر اظهارات دولت افغانستان می‌گذارد.

“من تمامی جزئیات را نمی‌دانم، اما گفته می‌توانم که سه یا چهار نفر از مرز عبور کردند. یک موتر از منطقه‎یی به سوی کابل حرکت کرد. اما قبل از انفجار در محوطۀ یک سفارت پارک شده بود.” این نقل قول نخست وزیر پاکستان است. و در ادامه گفته که عملیات نظامی کشورش در مناطق قبایلی برای سرکوب تروریستان کاهش یافته و نمی‌تواند آنان را سرکوب کند.

دولت افغانستان سال‌ها فریاد زد که ما در یک جنگ نااعلام شده قرار داریم و پاکستان نمی‌خواهد افغانستان آرام باشد. اکنون ارشدترین مقام سیاسی پاکستان جنگ نااعلام شده را اعلام کرد و تایید کرد که کشورش تروریست صادر می‌کند.
این خبر حتما به گوش رییس جمهور غنی رسیده و اکنون او در نیویارک است و قرار است در برابر نمایندگان جهان سخنرانی‌ کند، رییس جمهور غنی باید در موقف تند از جهان بخواهد که پاکستان را اصلاح کنند، اگر پاکستان اصلاح نشود، نه تنها افغانستان بلکه جهان آرام نخواهد شد.

حمله خونین چهارراهی زنبق بیش از 150 شهید داشت و خسارات شدید بر سفارت‌ها و نهادهای خصوصی و دولتی برجای گذاشت. حالا رییس جمهور با استناد به همین موضوع تازه، در مجمع عمومی سازمان ملل باید بگوید که پاکستان چه کشور بی شرمی است.

همچنان دولت افغانستان باید پیدا کند که مهاجمان چهارراهی زنبق یک شب را در کدام سفارت‌خانه سپری کرده اند؛ در صورتی که مشخص شود دولت مسوولیت دارد تا سفارت آن کشور را از کابل برچیند. زیرا لانه‌ی تروریستان در قلب کابل دیگر برای مردم افغانستان قابل قبول نیست.

استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان موضوعات گسترده را مشخص کرد. ترامپ اکنون باید تصمیم جدی علیه پاکستان بگیرد. اگر امریکا می‌خواهد در جنگ افغانستان پیروز باشد و با دست پر از کشور خارج شود، باید پاکستان را بر سر جایش نشانده و آنرا اصلاح کند.
کشوری که سال‌ها از کمک‌های امریکا فربه شده اکنون باید پاسخ تروریست پروری خود را بدهد.

روزنامه سرخط

Leave A Reply