!مردم افغانستان حالا میفهمند چرا کشته میشوند و دشمن آنها کسیت

نیلوفر مستعد

0 39

پس از حمله تروریستی به آموزشگاه کوثر و پوهنتون کابل ، مردم واکنش شدیدی نشان دادند و جنگ در حال انجام علیه مردم افغانستان را جنایتی بزرگ و نابخشودنی خواندند و حمله تروریستی به آموزشگاه کوثر و پوهنتون کابل در سراسر کشور محکوم شد.

یک روز پس از حمله بر پوهنتون کابل، امرالله صالح ، معاون اول رئیس جمهور گفت که آژانس های اطلاعاتی شواهدی دریافت کرده اند که این حمله را شبه نظامیان طالبان انجام داده اند. در آخرین اقدام ، آقای صالح اعلام کرد که هسته اصلی برنامه ریزی را در پوهنتون کابل به دست آورده است ، و دوباره تکرار کرد که داعش فقط یک “نام” است و مهاجم کسی است که او تا صنف سوم در پوهنځی شرعیات  تحصیل کرده بود و سپس ، یکی از اعضای “سابق” شبکه حقانی وی را جذب کرد. صالح گفت كه مظنون اعتراف كرده است كه از نام داعش براي فشار بر دولت استفاده كرده است.

گزارش های اخیر حاکی از آن است که گروه های تروریستی قصد حمله به پوهنتون های افغانستان را دارند. در پیامی که اخیرآ به داعش نسبت داده شده ، در آن  گفته می شود که به دانشجویان حقوق و شرعیات اسلامی  ایدئولوژی سکولار آموزش داده می شود. هنگامی که آنها از پوهنتون فارغ التحصیل می شوند ، به عنوان قاضی و څارنوال ها در ادارات وظیفه می نمایند و سپس مجاهدین دستگیر شده ما را شکنجه می کنند. اما اکنون این سوال مطرح است که چه کسی و به چه منظور حمله به مراکز علمی را انجام می دهد؟! عبدالسلام حنفی ، یکی از اعضای ارشد دفتر طالبان در قطر ، در یک مصاحبه اختصاصی گفت که هیچ گروه دیگری به جز طالبان در افغانستان وجود ندارد که بتواند چنین حملات گسترده ای را انجام دهد. به گفته وی طالبان در زمان آتش بس آن را ثابت کرده اند وی تأکید کرد که هیچ گروهی به جز طالبان وجود ندارد و باید همه امتیازات صلح به آنها داده شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.