منبع: تی.آر.تی ترکیه – طالبان و پرو پاگندای داشتن هواپیمای بدون سرنشین

سید جمال اخگر

0 50

طالبان و پرو پاگندای داشتن هواپیمای بدون سرنشین

منبع: تی.آر.تی ترکیه

مترجم : سید جمال اخگر

نیروهای امنیتی افغانستان در حال که هیچ راهی برای سرنگونی هواپیماهای بدون سرنشین طالبان در اختیار ندارند ، امروز با سلاحی روانی پنهان اما کشنده روبرو هستند که احتمالاً در آینده به تهدیدی موثر تبدیل خواهد شد.

طالبان تا سال 2016 از هواپیماهای بدون سرنشین مجهز با دوربین فیلمبرداری فیلم های تبلیغاتی استفاده می کردند. اما در اوایل اکتبر سال 2020 ، آنها برای جنگ با نیرو های امنیتی از هواپیماهای بدون سرنشین دارای قابلیت انتقال بمب استفاده کردند.

در حالیکه میزان استفاده از آنها هنوز اندک است ، استفاده از این تاکتیک جدید شواهدی از مقاومت گروهی را که مسلماً از حملات آمریکا به افغانستان جان سالم به در برده اند ، ارایه می دهد.

موضوع نگران کننده این است که طالبان در کنار انجام مذاکرات صلح با دولت افغانستان روی هدف استراتیژیک برای ادامه ظرفیت سازی برای جنگیدن نیز کار می کنند.

عمران فیروز یک تن از متخصصین هواپیما های بدون سرنشین که با شبکه خبری “تی ارتی ورلد” صحبت می کرد گفت ، ” واضح است که طالبان قصد دارند از جنگ هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی تقلید کنند ، آنچه را که ما طی چند سال دیده ایم ، نه تنها در افغانستان بلکه در سایر مناطق که آمریکایی ها در گیر جنگ هستند ، گروه های شبه نظامی سعی در تقلید از این نوع جنگ ها می کنند.

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین تجاری حتی در نبردهای مدرن بی سابقه است ، این هوا پیما ها سایه بزرگتر از اندازه خود در ذهن رقبا ایجاد می کند .

برای نیروهای دولتی ، هواپیماهای بدون سرنشین طالبان اثرات بزرگ در جنگ روانی دارد زیرا باعث می شود نیروهای امنیتی تصور کنند که با دشمن مجهزتر روبرو هستند.

فیروز می گوید: “بدیهی است که این فناوری نیست که ایالات متحده استفاده می کند .” “شما نمی توانید هواپیماهای بدون سرنشین تجاری را با هواپیماهای بدون سرنشین ” امریکن ریپر” مقایسه کنید … اما آنها سعی می کنند خودنمایی کنند و نشان دهند که ما نیز می توانیم از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کنیم و نیروهای ویژه مشابه نیروهای ویژه ایالات متحده داریم که به شدت مجهز هستند.

آنها با شیوه پرتاب بمب توسط این هواپیما های بدون سرنشین آشنایی پیدا کرده اند . آنها در پرتاب سرگلوله هاوان و ماین های خود ساخت روی سرپوش بوتل نوشیدنی پیپسی که با کشیدن ماشه منفجر می شود و نارنجک انداز مهارت دارند .

در صورت نبود گیرنده ها در بال های هواپیما بیشتر مهمات در هوا می ریزند. برای حل این معضل مهندسان طالبان پر های توپ بدمنتن را در عقب مواد منفجره بستند .حملات هواپیماهای بدون سرنشین طالبان به یک منطقه منحصر نیستند ، در چندین جبهه در سراسر افغانستان ، به ویژه در ولسوالی های پکتیا در میرزاکا و زرمت ، برکی برک ، بلخ ، فاریاب ، چرخ و پل علم و شمال کندز شاهد اقدامات آن هستیم.

طالبان از چه نوع هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می کنند؟

در واقع کسی نمی داند ، اما مدل که اخیراً از آنها بدست آمده است نشان می دهد که طالبان از هواپیما های بدون سرنشین (کوادکوپتر) تجاری که از راه دور اداره می شود استفاده می کنند.

ویدیوی که در جنوری 2020 نشر شد ، نشان می دهد که یک هوپیمای نوع DJI ماتریس مسلح مجهز به یک دوربین بزرگنمای زینموس– Z30 ومیکانیزم انداخت مهمات است، اما مسایل ممکن طوریکه به نظر می رسد نباشد .

در ویدیو شخصی ادعا می کند که این هواپیمای بدون سرنشین در ولایت هلمند زمانی که بر ضد طالبان مورد استفاده قرار می گرفت ، توقیف شده است.

عجیب است که گروه های ضد طالبان از هواپیمای بدون سرنشین تجاری استفاده نمی کنند ، قابل ذکر است که ارتش افغانستان در سال 2016 هواپیماهای بدون سرنشین نظارتی را در ولایت هلمند آزمایش کرد ، اما این نوع آن بسیار بزرگتر از بوینگ انیستیو اسکن ایگل بود.

طالبان هواپیماهای بدون سرنشین خود را از کجا می آورند؟

تهیه هواپیمای بدون سرنشین در بازار نسبتاً آسان است. اما با وجود آن ، گمانه ها وجود دارد که از طریق پاکستان به افغانستان وارد می شود. مقامات افغان اغلباً ادعا می کنند که تجهیزات نظامی مورد استفاده طالبان از پاکستان فراهم می شود.

احمد ضیا سراج رئیس امنیت ملی در 23 نوامبر در پارلمان متعهد شد که برای جلوگیری از چنین حملاتی واردات هواپیماهای بدون سرنشین تجاری را به افغانستان منع کند. اما با این وجود دستیابی به آنها سهل است.

فیروز می گوید: ” بسیاری از بازار های سیاه در افغانستان ، پاکستان و چین وجود دارد که هواپیما های بدون سرنشین زیادی اعم از بدون سرنشین مسلح و تجاری را در سراسر جهان صادر می کند.”

چنین پهپادهایی در اکثر کشورها به راحتی در دسترس هستند ، قیمت هواپیمای بدون سرنشین دست دوم که در فیلم های تبلیغاتی از آن کار گرفته می شود 700 دالر و هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته و جدید تا حدود 6500 دالر است، طبعاً چنین هواپیما های ارزان نیستند اما برای گروه بزرگی مانند طالبان که از راه کشت و قاچاق مواد مخدر پول هنگفت بدست میاورند خرید آن کار دشواری نیست.

نیروی هوایی ارزان بها

به اساس گفته های ملا یعقوب ، فرزند رهبر روحانی طالبان ملا محمد عمر ، طالبان در آخرین سال مالی خود که در ماه مارچ 2020 پایان یافت حدود 1.6 میلیارد دالر آمریكا عاید بدست آورده در مقایسه دولت افغانستان حدود 5.55 میلیارد دالر در همین مدت بدست آورده است.

با توجه به عواید طالبان ، این گروه قادر هستند ” نیروی هوایی ارزان بها” برای خود داشته باشند. عدم موجودیت شماره سریال یا شناسه های منحصر به فرد هواپیما های بدون سرنشین تجاری کار تهیه و قاچاق آن را سهل کرده و به راحتی پوشش می دهد.

استفاده از چنین پهپاد های کار بسیار ساده است و نیاز به مهارت های اولیه و آشنایی با نصب مواد منفجره دارد.

سوال این جاست که چرا طالبان به تازگی مسلح کردن هواپیماهای بدون سرنشین را آغاز کرده اند ، در حالیکه قبلاً از هواپیماهای بدون سرنشین تجاری برای فیلمبرداری از حملات انتحاری یا تصاویر تبلیغاتی زمان زیادی استفاده کردند.

تقلید از مهاجم

عمران فیروز خاطر نشان کرد ، ” جنگ در حال آمریکایی شدن است ” زیرا شبه نظامیان سعی می کنند سلاح های مشابه ، سبک جنگ مشابه استفاده کنند ، فقط این جنگ ها را که پیشرفته دانسته می شود کاپی می کنند ، چرا که شما در قرن 21 این گونه باید بجنگید

روایت نادرست طالبان

چند روز پیش ، یکی از اعضای طالبان که من می شناسم ادعا کرد که آنها فقط ارتش افغانستان را هدف قرار داده اند ، اما غیرنظامیان را هدف قرار نداده اند. این همان روایت است که توسط همه ، حتی آمریکایی ها استفاده شده است ، که دروغ است. در مورد طالبان نیز همین طور است. ”

یکی از توضیحات ممکن ، رشد اعضای جوان طالبان باهوش فناوری یا احتمالاً الهام گرفتن آنها از استفاده داعش از هواپیماهای بدون سرنشین تجاری مسلح در سوریه و عراق در سال 2017 است.

فیروز می گوید: “در حال حاضر ، تأثیرات زیادی نیست.” اگر آنها به پیشرفت خود ادامه دهند یا استفاده خود را گسترش دهند ، می توانند سلاح های وحشت آور باشند.

چشم اندازهای ترسناک

هواپیماهای بدون سرنشین تجاری نمی توانند اجسام سنگین را بلند کنند. برای یک درون مسلح ، اندازه محموله حق سوق انفجاری آن را محدود می کند. اما اگر طالبان قادر به تهیه هواپیماهای بدون سرنشین قوی تر باشند ، یا یاد بگیرند که محموله ها سرگلوله را با دقت بیشتری تحویل دهند ، این اثرات می تواند ویرانگر باشد.

در سوریه فقط در سال 2017 نزدیک به 208 حمله هواپیمای بدون سرنشین تجاری ثبت شده است. آنها همچنین در عراق برای اثرات مخرب تا اکتبر 2016 مورد استفاده قرار گرفتند ، یک فرماندار را با یک پرواز در خانه اش در یک نمونه ترور کردند و در مورد دیگر یک تانک را منهدم کردند

نه تنها برای حمل محموله های انفجاری ، از هواپیماهای بدون سرنشین برای هدایت وسایل نقلیه انتحاری به شدت زره پوش (VBIED) نیز استفاده می شد که رانندگان فقط از طریق صفحات فولادی به سختی می توانستند از بمب گذاران انتحاری در برابر اقدامات دفاعی محافظت کنند.

خطرناک تر ، نقش آنها به عنوان یک سلاح روانشناختی را نمی توان دست کم گرفت.

فیلم ها از سوریه نشان می دهد که سربازان لحظاتی پس از شنیدن صدای داغ یک درون تجاری پست های خود را رها می کنند. همراه با گزارش هایی مبنی بر اینکه نیروهای دولت افغانستان قبلاً بدون جنگ مواضع خود را خالی كرده اند ، هواپیماهای بدون سرنشین مسلح می توانند آخرین ضربه به روحیه نیروهای دولتی باشند.

برای افغانستان تهدید هواپیمای بدون سرنشین واقعی است. و استفاده طالبان از هواپیماهای بدون سرنشین نظارتی به تنهایی در حال حاضر افزایش یافته است ، که نشانگر تغییر در تاکتیک ها و در دسترس بودن نسبی هواپیماهای بدون سرنشین تجاری است. اطلاعاتی در مورد توانایی آنها در مسلح سازی آنها در دسترس نیست.

مرگ از بالا

آیا می توان با آنها مقابله کرد؟ گفتنش از انجام دادنش آسانتره. شلیک کردن آنها با توجه به اندازه آنها دشوار است ، و از نظر تاکتیکی ، آنها اغلب در تاریکی راه اندازی می شوند و صید آنها تقریباً غیرممکن است

راه حل های دیگر مانند تفنگ های ضد درون الکترومغناطیسی بسیار گران است و هنوز هم نسبتاً جدید است.

با توجه به مرزهای متخلخل افغانستان ، حتی تلاش NDS برای منع واردات آنها نیز دشوار است. در سال 2010 ، دولت افغانستان واردات نیترات آمونیوم را که معمولاً به عنوان کود استفاده می شود ، اما همچنین یک ماده منفجره دست ساز را ممنوع کرد.

با این وجود ، هنوز مقدار زیادی از این ماده کیمیاوی مرتب در افغانستان ضبط می شود.

راه حل های جایگزین می تواند سرمایه گذاری در سیستم های جمر الکترونیکی یا سقف ها و دیوارهای سخت شده برای محافظت در برابر مهمات افتاده باشد.

یک راه حل امیدوار کننده که موفقیت هایی را به نمایش گذاشته است ، آموزش عقاب ها برای حمله به هواپیماهای بدون سرنشین است ، مفهومی که توسط نیروی دریایی ایالات متحده و ارتش فرانسه پیشگام است.

اما تا رسیدن عقاب ها برای نجات ، افغانستان با معضلی روبرو است که به این زودی ها دور نخواهد شد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.